Pojištění vozidla

Nejlevnejší povinné ručení již nemusí být pro mnohého majitele motorového vozidla „ noční můrou“. Pokud nechcete platit více, než je bezpodmínečně nutné, využijte nabídek pojišťoven ke srovnání. Všechny potřebné informace najdete na internetu, stačí, jen když zadáte do vyhledávače – povinné ručení online. Tak ušetříte spoustu času a nejen to, máte i rychle k dispozici porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven. Pojištění vozidel je stanoveno zákonem a musí se tedy platit – 1x ročně, nebo ve čtvrtletních splátkách. Kritériem je objem motoru konkrétního vozidla. Pojištění vozidel lze rozdělit do dvou skupin:

  • povinné
  • havarijní

Zákonné pojištění vozidla

Přesné označení tohoto zákonného pojištění je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Každý vlastník či provozovatel musí mít sjednané pojištění vozidla povinně. Při silničních kontrolách se vyžaduje prokázání o zaplaceném pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla především při používání veřejných komunikací. Pokud při policejní kontrole tento doklad nepředloží – vystavuje se odpovídajícím potížím. Horší případ může ještě nastat při nepředvídané havárii. Důvodem plateb pojistného za vozidlo je v jednoduchém pojetí vzato - náhrada případné vzniklé škody způsobené jinému vozidlu.

Jeho rozsah

Jak již bylo předesláno, dané pojištění pokrývá oblast případných vzniklých škod při autonehodě, která se může přihodit komukoliv a kdykoliv i přesto, že se jedná o zodpovědného řidiče nebo nikoliv. Pojištění auta je opravdu v současné době nezbytností. Každé motorové vozidlo, které má zaplacené povinné ručení je alespoň částečně chráněno při plnění pojistných událostí. Z tohoto pojištění vozidel se hradí škody způsobené na cizím majetku či zdraví osob účastných při dané havárii.

Potřebujete zajistit kvalitní cestovní pojištění do zahraničí? Takové zprostředkovává Top pojištění.

nejlepší povinné ručení motocyklu, srovnejte pojištění vozidel i pro cizince, vyberte si nejlevnější povinné ručení

Povinné ručení on-line