Pojištění vozidla

Nejlevnejší povinné ručení již nemusí být pro mnohého majitele motorového vozidla „ noční můrou“. Pokud nechcete platit více, než je bezpodmínečně nutné, využijte nabídek pojišťoven ke srovnání. Všechny potřebné informace najdete na internetu, stačí, jen když zadáte do vyhledávače – povinné ručení online. Tak ušetříte spoustu času a nejen to, máte i rychle k dispozici porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven. Pojištění vozidel je stanoveno zákonem a musí se tedy platit – 1x ročně, nebo ve čtvrtletních splátkách. Kritériem je objem motoru konkrétního vozidla. Pojištění vozidel lze rozdělit do dvou skupin:

  • povinné
  • havarijní

Zákonné pojištění vozidla

Přesné označení tohoto zákonného pojištění je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Každý vlastník či provozovatel musí mít sjednané pojištění vozidla povinně. Při silničních kontrolách se vyžaduje prokázání o zaplaceném pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla především při používání veřejných komunikací. Pokud při policejní kontrole tento doklad nepředloží – vystavuje se odpovídajícím potížím. Horší případ může ještě nastat při nepředvídané havárii. Důvodem plateb pojistného za vozidlo je v jednoduchém pojetí vzato - náhrada případné vzniklé škody způsobené jinému vozidlu.

Jeho rozsah

Jak již bylo předesláno, dané pojištění pokrývá oblast případných vzniklých škod při autonehodě, která se může přihodit komukoliv a kdykoliv i přesto, že se jedná o zodpovědného řidiče nebo nikoliv. Pojištění auta je opravdu v současné době nezbytností. Každé motorové vozidlo, které má zaplacené povinné ručení je alespoň částečně chráněno při plnění pojistných událostí. Z tohoto pojištění vozidel se hradí škody způsobené na cizím majetku či zdraví osob účastných při dané havárii.

Potřebujete zajistit kvalitní cestovní pojištění do zahraničí? Takové zprostředkovává Top pojištění.

novinky v povinné ručení 2018, připravte auto na léto s Top-pojištění.cz , vyberte si nejlevnější povinné ručení

Povinné ručení on-line